a4

A w Miedzierzy SUKCES goni SUKCES! – Narodowe Dni Badmintona

9 października na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozpoczęły się Narodowe Dni Badmintona — największa impreza badmintonowa 2018 roku. Imprezę rozpoczęto od hymnu Rzeczpospolitej Polskiej?️ , by w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę celebrować patriotyzm. Tym sposobem każdy uczestnik turnieju mógł poczuć te emocje, które towarzyszą sportowcom na imprezach najwyższej rangi.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Pan Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton. Warto wspomnieć, że Honorowy Patronat nad NDB objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.
Przez sześć dni Zakopane gościło grupy dzieci i młodzieży z całej Polski, które rozgrywały swoje turnieje. Województwo świętokrzyskie również miało swoją reprezentację, a były to szkoły z Miedzierzy ? i Mniowa. Najwięcej wzruszeń dostarczyła nam nasza młodzież, która wywalczyła miejsca na podium i nie pozostawiła złudzeń rywalom.
W kategorii U – 13:
Dawid Stachera I miejsce,??
Igor Jachimowski II miejsce, ?
natomiast w kategorii U – 9 Jakub Blaszyński. ?Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki?, medale? i dyplomy. Statuetki i gratulacje dla najlepszych wręczył bohater sceny sportowej, Robert Mateusiak.?

a2

a3

 

a5
W kolejnych dniach poza sportowymi akcentami nasi uczestnicy mieli zorganizowany wjazd kolejką linową szczyt Kasprowego Wierchu i na skocznię ,,Wielka Krokiew”. W dniu wyjazdu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z olimpijczykami, który był okazją do bliższego poznania naszych reprezentantów. Sportowcy opowiadali o swojej drodze sportowej, która zaprowadziła ich na szczyt kariery.

a6

a7

a8
Pani dyrektor Beata Janiszewska uroczyście pogratulowała ? i podziękowała zwycięzcom, za godne reprezentowanie naszej szkoły. Pokreśliła, że to ogromny zaszczyt być dyrektorem tak wspaniałej młodzieży!?
Uczestnicy wycieczki: Aleksandra Lasocka, Natalia Kubała, Julia Janiszewska, Wiktor Stachera, Paweł Długosz, Dawid Stachera, Igor Jachimowski , Jakub Blaszyński. Opiekunem  zwycięskiej drużyny była pani Sylwia Blaszyńska.

a9

a10

a11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *