KOLEJNY SUKCES podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

 Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchania  wojewódzkie oraz eliminacje na szczeblu ogólnopolskim. Finał III edycji będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 16-18 listopada.

 W dniu 5 listopada 2018 roku uczennice klasy VII, członkinie zespołu „Królewiaczki” wzięły udział w przesłuchaniach wojewódzkich  III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ IM. HENRYKA RASIEWICZA „KIMA”, które  odbyły się w  Kieleckim Centrum Kultury.
Jurorzy przesłuchiwali wykonawców przez dwa dni. Do konkursu zgłosiło się wielu uczestników z całego województwa.

 Dziewczynki zaprezentowały dwa z trzech przygotowanych utworów o charakterze patriotycznym: „Dziś idę walczyć mamo” oraz „Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Utwory zostały wykonane z podziałem na głosy i wkomponowaną własną interpretacją. Młodzież wystąpiła w strojach ludowych z elementami patriotycznymi – pięknie i oryginalnie się prezentowała. Opiekunami artystycznymi są: p. Dorota Kołodziejczyk i p. Agnieszka Nowacka.

JURY W SKŁADZIE:
DR MAŁGORZATA CHYŁA – Akademia Muzyczna w Krakowie
ALINA SZWACH – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Kielcach
KATARZYNA POLIT – Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach
po wysłuchaniu wszystkich wykonawców i obradach
postanowiło przyznać zespołowi „KRÓLEWIACZKI”
II miejsce w województwie
w kategorii II DZIECI, podkategoria chóry i zespoły powyżej 5 osób.

 PONADTO JURY POSTANOWIŁO ZAPROSIĆ NA PRZESŁUCHANIA FINAŁOWE DO KRAKOWA W DNIACH 16-18.11.2018 ROKU  ZESPÓŁ  WOKALNY  „KRÓLEWIACZKI”.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *