„POLSKA – NASZ DOM, NASZ KRAJ”

Radośnie, efektownie i wymownie – tak świętowała cała społeczność Szkoły Podstawowej w Królewcu 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Licznie zgromadzona publiczność podziwiała młodych artystów z królewieckiej szkoły, którzy profesjonalnie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne podczas efektownego przedstawienia teatralnego „POLSKA  –  NASZ  DOM, NASZ  KRAJ”.

  Fabuła została oparta na historii Polski, która przechodziła różne koleje losu. Czasy potęgi i chwały były przeplatane wojnami, niewolą i upadkiem. Natomiast symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego głos, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

Młodzi artyści poświęcili widowisko Tym, którzy oddali swe życie w imię wolności i niezależności Polski.

Istotna rola została przypisana ORŁOWI i POLCE,  którzy w interesujący sposób przybliżali losy Ojczyzny.

W wymowny sposób zostały zaprezentowane sceny rozbiorów Polski oraz szkolnego strajku we Wrześni.

Niekonwencjonalne widowisko niepodległościowe zostało wzbogacone wieloma pięknymi pieśniami patriotycznymi, oryginalnymi piosenkami, licznymi efektami akustycznymi oraz kunsztownym polonezem na dziesięć par.

Publiczność z zachwytem podziwiała ponad 40. uczniów klas IV-VIII, którzy z ogromnym artyzmem odgrywali swoje role.

  Młodych artystów do spektakularnego występu przygotowały panie: Agnieszka Nowacka i Helena Karbownik.


Doskonałe tło stanowiła dekoracja w barwach narodowych zaprojektowana przez p. Helenę Karbownik i p. Agnieszkę Nowacką,  a wykonana przez p. Magdalenę Grzeszczuk, p. Justynę Piekarską, p. Elżbietę Zbróg p. Agnieszkę Nowacką, i p. Agatę Jarzyńską.

  Na zakończenie wokalistki z zespołu „KRÓLEWIACZKI” pięknie wykonały dwie pieśni patriotyczne przygotowane przez p. Dorotę Kołodziejczyk i p. Agnieszkę Nowacką.

  Pani dyrektor Anna Cholewińska serdecznie podziękowała młodym artystom za fenomenalny występ i przepiękną lekcję patriotyzmu oraz nauczycielom za profesjonalne przygotowanie uczniów i wykonanie dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *