a7

Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski „Dla Niepodległej”

Dnia 27 listopada w naszej szkole miał miejsce ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski.? Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas II – VIII i III gimnazjum. Zadaniem było przygotowanie recytacji jednego wybranego wiersza o tematyce patriotycznej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania.

a2

a3

a4

a8

a5

Wśród recytowanych utworów znalazły się wiersze m.in. W. Szymborskiej, W. Bełzy, Cz. Janczarskiego, A. Mickiewicza, J. Słowackiego czy W. Chotomskiej. Jury w składzie: dyrektor szkoły Beata Janiszewska, polonistki A. Leszczyńska, A. Czarnecka i E. Kosma, przedstawiciel rodziców p. Anna Giermach oraz uczennice kl. VII Aleksandra Hendel i Wiktoria Maleszak, zwracało uwagę na prezentację utworów, dykcję, interpretację, emocje wyrażane przez recytującego. Po podliczeniu punktów wybrano zwycięzców:
I miejsce – Żaneta Deszczyńska, ucz. kl. VIII wiersz W. Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”?
II miejsce – Olga Chyb, ucz. kl. VIII „Inwokacja” A. Mickiewicza?
III miejsce – Martyna Wojas, ucz. kl. VIII, „Hymn” J. Słowackiego i ?
Zuzanna Głuszek, ucz. kl. III A gimnazjum, „Ziemia rodzinna” W. Bełzy?

a1
Uczniowie podczas apelu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe sponsorowane przez Radę Rodziców, a wręczone przez panią dyrektor. Recytując poezję patriotyczną, też można się wiele nauczyć o swojej ojczyźnie.??❤️
Uczniów do konkursu przygotowywały i konkurs zorganizowały polonistki z zespołu humanistycznego: Edyta Kosma, Edyta Wydra, Agnieszka Leszczyńska i Agnieszka Czarnecka??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *