Wycieczka do Kielc

11  grudnia  2018 r. uczniowie  klas  piątych  pod  opieką pani  Justyny Piekarskiej i pani Heleny Karbownik  uczestniczyli  w wycieczce  do Multikina w  Kielcach,  gdzie obejrzeli film „Grinch”.  Grinch  to  złośliwy, zielony  stworek, który  nienawidzi świąt Bożego Narodzenia i robi wszystko, by je zniszczyć. Postanawia pozbawić mieszkańców pobliskiego miasteczka  Ktosiowa wszystkiego, co związane jest ze świętami – choinek, światełek i prezentów.  Jednak jak to w każdej bajeczce bywa, wszystko  ostatecznie  zmierza ku szczęśliwemu  zakończeniu. Grinch  odnajduje właściwe sobie miejsce i odkrywa prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia.

Po zakończonej projekcji uczniowie udali się do Centrum Edukacyjnego  IPN „Przystanek  Historia”, gdzie  uczestniczyli  w  lekcji  historii „Oni  szli Szarymi Szeregami.  „Zośka”,  Alek” i  „Rudy”. Piątoklasiści  poznali  historię  Szarych Szeregów, młodych ludziach, zaledwie kilkunastoletnich chłopców i dziewczynek, którzy  po 1939 roku musieli  nagle  dorosnąć, dojrzeć,  aby bronić zaatakowanej ojczyzny. Uczniowie aktywnie  brali udział w zajęciach. Odpowiadali na pytania, rozwiązywali zadania, wyciągali wnioski. Wycieczka była ciekawą lekcją historii kształtującą postawy patriotyczne, przybliżającą treści historyczne związane z II wojną światową.


W drodze powrotnej uczniowie wraz z opiekunkami udali się do autobusu, który zawiózł wszystkich do restauracji McDonalds. Miła atmosfera sprawiła, że mimo chłodnej jesiennej aury, dzień wydał się przyjemniejszy. Pobyt w restauracji McDonald przysporzył uczniom wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *