II miejsce drużyny z SP Królewiec w DZIECIĘCEJ PIŁCE RĘCZNEJ

  W ubiegłym tygodniu w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się powiatowy turniej „Szczypiorniak IV” w ramach programu Dziecięca Piłka Ręczna. Jest to III edycja Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej. Realizują go wspólnie Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, który sfinansował zakup sprzętu sportowego dla szkół biorących udział w projekcie. W turnieju w Stadnickiej Woli udział wzięło dziewięć szkół,  a w całym województwie około osiemdziesięciu. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Następnie po dwie najlepsze ekipy z grup rozegrały mecze półfinałowe systemem „na krzyż”, czyli 1A – 2B i 2A – 1B. Zwycięzcy półfinałów walczyli o I miejsce natomiast pokonani o miejsce III. Pozostałe drużyny zostały sklasyfikowane na miejscach w zależności od tego, które lokaty zajęły w grupie.

  Najlepsza w rywalizacji okazała się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Stadnickiej Woli, która w finale pokonała SP Królewiec  12:7. W meczu o III miejsce Kłucko pokonało Fałków (11:6). Pozostałe miejsca zajęły:
5,6 – SP Rogów i SP Stąporków
7,8 – SP nr 1 Końskie i SP Radoszyce
9 – SP Kazanów.

   Zwycięzca turnieju zakwalifikował się bezpośrednio do turnieju finałowego, który odbędzie się 8 czerwca w Kielcach w Hali Legionów. Organizatorzy planują finał z udziałem 12 drużyn, a ponieważ jest siedem turniejów powiatowych, 5 zespołów będzie wybrana w drodze losowania z drużyn, które w turniejach zajęły 2 miejsce – pokonanych w meczach finałowych w turniejach powiatowych. Jest więc szansa, że w Hali Legionów zaprezentuje się także ekipa z Królewca.

Wyniki:
SP Królewiec – SP 1 Końskie             14:3
SP Królewiec – SP 1 Stąporków         13:4
SP Królewiec – SP Kazanów               13:0
SP Królewiec – SP Kłucko                   7:4
SP Królewiec – SP Stadnicka Wola      7:12

Skład SP Królewiec: Bartosz Piotrowski, Miłosz Bugajski, Artur Basiak, Amelia Owczarek, Amelia Szymkiewicz, Maja Łosiak, Igor Szymczyk, Hubert Nowacki, Mikołaj Rejmak, Arkadiusz Nowak.

Opiekunowie: p. Jacek Kołodziejczyk, p. Dawid Kołodziejczyk.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *