a9

Międzynarodowy Dzień Teatru w Miedzierzy

„Teatr wydaje się dziś jednym z najszczęśliwszych, najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Miejscem, w którym ludzie, korzystając z cudownej umowy, na mocy której jedni wchodzą na scenę, a inni ich słuchają i oglądają, wciąż zastanawiają się nad największymi pojęciami ludzkości: nad miłością, moralnością, prawdą, przyjaźnią, człowieczeństwem.” Krystyna Janda

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru są szczególną okazją do świętowania w Polsce 250. rocznicy powstania teatru publicznego.???? Powołanie Teatru Narodowego w Warszawie w 1765 roku stało się jednym z fundamentalnych wydarzeń ustanawiających opiekę państwa nad powszechnie dostępną kulturą.
W naszej szkole wystawiono przedstawienie pt. „O rybaku i złotej rybce” autorstwa Aleksandra Puszkina.??‍♀️?? Nasi uczniowie pod bacznym okiem pani Edyty Wydry przedstawili bajkę z morałem i praktyczną mądrością życiową: bądź hojny, pokorny, czysty, pracowity i gorliwy, miłościwy i umiarkowany.?? Bajka o tym, do czego prowadzi zbytnia chciwość, ukazuje wartości życiowe i nazywa, co jest dobre, a co jest złe. Bohaterami bajki byli ludzie, zwierzęta i przedmioty uosabiające typy ludzkie i cechy charakteru.?? Oryginalna aranżacja  wprowadzała w podniosły i pełen pogody ducha nastrój. Podsumowaniem i puentą przedstawienia była piosenka rapowa w wykonaniu uczniów, która wywołała uśmiech na wielu twarzach.??

a1

a2

a5

a8

a7

a10

a3

a11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *