Tydzień bibliotek – Gminna Biblioteka Publiczna w Smykowie

Maj to szczególny  miesiąc dla wszystkich miłośników książek. To właśnie w maju począwszy od Dnia Bibliotekarza czyli  od 8 do 15 maja obchodzony jest ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Smykowie, podobnie jak w latach ubiegłych przyłączyła się  do akcji  XVI Tydzień Bibliotek 2019 organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tydzień Bibliotek  pod hasłem „Biblioteka” to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Celem jego jest  podkreślenie roli czytelnictwa i bibliotek w społeczeństwa. W tym czasie w bibliotekach organizowane są różne działania promujące placówki i zachęcające do czytania zarówno dzieci, młodzież i dorosłych.

W tym czasie w Bibliotece w Smykowie  odbywały się spotkania i  lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży.  Placówkę odwiedziły przedszkolaki ze smykowskiego przedszkola a także z punktu przedszkolnego z Miedzierzy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Królewcu i w Miedzierzy. Najmłodsi mieli możliwość zwiedzić Bibliotekę, zapoznać się z księgozbiorem i zasadami funkcjonowania placówki. Przygotowana była specjalna prezentacja a na koniec spotkania słuchowisko. Na zakończenie święta bibliotek w smykowskiej bibliotece miało spotkanie autorskie z Panią Agnieszka Czarnecką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *