I WAKACYJNY TURNIEJ „LATO NA SPORTOWO”

13 sierpnia na boisku Orlik w Smykowie odbył się I WAKACYJNY TURNIEJ „LATO NA SPORTOWO” w którym rywalizowały ze sobą drużyny z naszych  Świetlic Wiejskich.

Na turniej zgłosiły się świetlice: Smyków, Królewiec, Kozów, Salata, Przyłogi i Miedzierza, które wystawiły 6 – osobowe drużyny. Wszystkich przywitał Z-ca Wójta Gminy Jerzy Duda. Sędziowali panowie Jacek Kołodziejczyk i Dawid Kołodziejczyk.

Dzieci wystartowały w 11 konkursach drużynowych, w niektórych brały udział również opiekunki.

Rozpoczęto biegami wahadłowymi – slalom między pachołkami, następnie było przeciąganie liny, rzut woreczkiem do celu bieg w workach, rzut ringo.

Ciekawą konkurencją było rzucanie balonikiem napełnionym wodą do celu, w tej konkurencji swoim podopiecznym pomagały panie opiekunki.

Dzieci bardzo sprawnie wykonywały wszystkie zadania. Wiele emocji i aplauzu wzbudziły: biegi w workach, biegi w parach ze związanymi nogami, wyścig z piłką popychaną miotłą i slalom z kubkiem na tacy napełnionym wodą.

Zabawa była znakomita, były emocje i wielka rywalizacja. Nie było przegranych, wszyscy otrzymali dyplomy za udział w turnieju, natomiast puchary otrzymały drużyny z Królewca za I miejsce, drużyna z Kozowa zajęła II miejsce a drużyna z Miedzierzy III miejsce. Drużyny ze Smykowa, Salaty i Przyłóg uplasowały się na IV miejscu.

Do zobaczenia w kolejnych konkursach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *