IV miejsce w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym „Gramy dla niepodległej”

   W dniu 23.09.2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królewcu przystąpili do powiatowych zmagań w kolejnej edycji Świętokrzyskiego Quizu „Gramy dla Niepodległej”. Organizatorem patriotycznego przedsięwzięcia jest wojewoda świętokrzyski pani Agata Wojtyszek. W tym roku eliminacje w powiecie koneckim odbyły się w Stąporkowie. Wzięło w nich udział 17 zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zespół z Królewca w składzie: Julia Opala, Anna Pawelec i Jan Szymkiewicz zajął zaszczytne IV miejsce. Należy dodać, że podium mieli w zasięgu ręki. Wzięli bowiem udział w dogrywce o miejsce III,  ale niestety zostali pokonani. Zostali wyróżnieni, otrzymali nagrody rzeczowe oraz certyfikaty uczestnictwa.

  Szkołę reprezentowali w quizie także: Aleksandra Kowalczyk, Amelia Bąk, Igor Zroślak, Marcelina Ciszek, Weronika Wudarczyk i Miłosz Bornicki.  Opiekę nad uczniami w czasie konkursu sprawowała nauczycielka historii p. Magdalena Grzeszczuk.

  Uczniowie udzielali odpowiedzi na 45 pytań z zakresu historii Polski, jej drogi do odzyskania niepodległości oraz z Unii Europejskiej. Pan Wiktor Kowalski – doradca wojewody świętokrzyskiego – obecny w Stąporkowie przyznał, że wiele pytań było bardzo trudnych, ale większość młodzieży poprawnie udzielała odpowiedzi. Świadczy to o wysokim poziomie wiedzy uczestników.

  Naszej drużynie numer 13 gratulujemy sukcesu
i już przygotowujemy się do kolejnej edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *