a1

BLISKIE SPOTKANIE Z TEATREM I SZTUKĄ

W czwartek 19 września w ramach zajęć rozwijających z języka polskiego uczennice klasy VII z polonistką, Agnieszką Czarnecką, wzięły udział w spektaklu „Królowie Strzelców” w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Spektakl miał miejsce w Stąporkowie w MGOKiS. „To przedstawienie o polityce i sporcie. To historie ludzkie, dramaty sportowców, którzy znaleźli się w określonym czasie i określonej sytuacji politycznej, ideologicznej i ponoszą tego konsekwencje”. Edukacyjny cel sztuki jest niewątpliwy. Nawiązanie do historii sportu, pasji sportowców, walki do końca wbrew wszystkiemu.

„Kontakt z szeroko pojętą sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka. Z jednej strony może służyć jako bierna rozrywka, dająca odetchnąć od codzienności, wprawiając nasz umysł i ciało w stan relaksu. Z drugiej zaś jednak jest motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudza umysł do ciągłego szukania odniesień, interpretacji, rozwija myślenie abstrakcyjne, tak ważne i pomocne w życiu, a obecnie bardzo niedoceniane.” W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie bardzo ważne jest, aby wprowadzać teatr w życie od najmłodszych lat. 

Uczennicom bardzo podobał się spektakl. Miały okazję spotkać się z aktorami i porozmawiać o ich pracy. Kolejne wyjazdy wkrótce. Teatr jest dobry na wszystko!

P1140136

P1140140

P1140141

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *