SUKCES DRUŻYNY „LUDZIE WIATRU”

  HARCERZE i HARCERKI z DRUŻYNY „LUDZIE WIATRU” ze Szkoły Podstawowej w Królewcu  wzięli udział w LX Harcerskim Rajdzie Szlakami Walk Partyzanckich. Dla uczestników  była to niezapomniana przygoda,  niesamowita lekcja,  zdobyli sprawności, nowe umiejętności, ciekawe doświadczenia i zajęli II miejsce w zmaganiach patroli!!!

Gratulujemy!

  To jeden z najstarszych rajdów harcerskich w Polsce a jego jubileuszowa edycja była wyjątkowa! Po raz 60. druhny i druhowie maszerowali szlakami walk, w których brali udział „Robot”, „Ponury” i wielu innych zasłużonych żołnierzy i harcerzy. Piechurzy oddawali im cześć,  odwiedzając miejsca pamięci takie jak pomniki, tablice pamiątkowe, były również chwile zadumy nad grobami poległych żołnierzy AK i niewiele starszych od  wędrowców harcerzy z Królewca, którzy dzielnie walczyli o Polskę. Patrole  podczas trzech dni marszu realizowały zadania.
To była niezapomniana lekcja historii, przekazywana nie tylko przez doświadczoną kadrę z  Hufca ZHP Końskie im. Partyzantów Ziemi Koneckiej, ale i przez mieszkańców naszego powiatu, z którymi mieli okazję podczas wypełniania rajdowych zadań rozmawiać. Na trasie naszą drużynę wspierała dh Aneta Grot i dh Edyta Kosma.

HARCERZE i HARCERKI z DRUŻYNY „LUDZIE WIATRU”
dziękują  organizatorom i czekają na kolejne wyzwania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *