50 lat razem – Złote Gody

50 lat temu, przyrzekli  sobie miłość, wierność, szacunek i wspólną drogę na dobre i na złe. To  właśnie za tę wytrwałość, radość, szczęście ale i cierpienie, wspólne troski, tegoroczni Jubilaci dziękowali podczas uroczystej Mszy Świętej.

W niedzielę 20 października 9 par z gminy Smyków świętowało Złote Gody. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Miedzierzy, celebrowaną przez ks.Szymona Pikusa oraz ks. Piotra Supierza – proboszcza parafii Miedzierza.  Oprawę muzyczną zapewnił zespół SMYKOVIA oraz zespół KRÓLEWIACZKI. Po uroczystościach w kościele, jubilaci oraz ich rodziny przeszli do remizy OSP w Miedzierzy. Tam odbyła się druga część uroczystości podczas której wręczono odznaczenia, dyplomy, kwiaty i upominki. W imieniu Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Wójt Gminy Smyków Jarosław Pawelec, w asyście  Przewodniczącej Rady Danuty Jarek, kierownika USC Magdaleny Bąk oraz Zastępcy Wójta Jerzego Dudy. W uroczystości uczestniczyły również licznie zebrane rodziny jubilatów. Podczas spotkania na sali, jubilatom oraz wszystkim zebranym gościom swoim pięknym śpiewem czas umilił zespół KRÓLEWIACZKI.

Wójt Jarosław Pawelec odznaczając jubilatów medalami  pogratulował wszystkim tak wspaniałej rocznicy, a każdą parę w kilku słowach przedstawiał indywidualnie.
Odznaczenia otrzymali: Helena i Maciej Bednarczyk, Barbara i Zenon Czerwińscy, Danuta i Józef Dulewicz, Marianna i Zygmunt Janus, Marianna i Jan Karczmarczyk, Teresa i (Stanisław – pośmiertnie) Kuleta, Janina i Stanisław Lesiak, Ewa i Ryszard Ratuszniak, Janina i Eugeniusz Zielonka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym Jubilatom, życzymy Im zdrowia, radości, pogody ducha i jeszcze wielu lat spędzonych razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *