Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię! w Szkole Podstawowej w Królewcu z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Szkoła Podstawowa w Królewcu po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego programu BohaterON – włącz historię!, którego celem jest upamiętnianie i pomoc bohaterów powstania warszawskiego. Przystępując do akcji społeczność szkolna chciała włączyć się w obchody 75. rocznicy tego wydarzenia.
Projekt składał się z wielu przedsięwzięć podjętych w szkole. Wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcjach historycznych poświęconych powstaniu warszawskiemu.  Ósmoklasiści obejrzeli film pt.  „Miasto 44”.

Odbyły się też dwa pokazy multimedialne (w grupie uczniów 0-III i IV-VIII), podczas których przybliżone zostały uczniom wybrane sylwetki bohaterów Powstania Warszawskiego. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa patriotyczna gazetka.


Najważniejszym punktem projektu był Szkolny Konkurs Plastyczno-Historyczny pt. „Wyślij Kartkę dla Powstańca Warszawskiego”. W ramach tego konkursu uczniowie przygotowywali kartkę lub laurkę, redagowali słowa podziękowania i uznania za bohaterstwo czynów, adresowali do wybranego lub bezimiennego powstańca.

 

 


Spośród 106 kartek zgłoszonych do konkursu wybrano najpiękniejsze i nagrodzono podczas uroczystego apelu szkolnego.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Laureatami szkolnego konkursu „Wyślij Kartkę dla Powstańca Warszawskiego” zostali:

 • w kategorii klas 0-III:
  I miejsce –Radosław Nowacki kl. II
  II miejsce – Wiktoria Kuleta kl. I
  III miejsce – Mateusz Węgierek kl. II
 • w kategorii klas IV- VIII
  I miejsce – Magdalena Mikołajczak kl. VI b oraz Wiktor Piekarski kl. VI a
  II miejsce – Amelia Stępień kl. VIII
  III miejsce – Maksymilian Węgierek kl. IV.

Wszystkie przygotowane przez uczniów kartki  i laurki zostały wysłane do Fundacji SENSORIA, która rozprowadza je wśród żyjących bohaterów powstania warszawskiego. Uczniowie mają więc możliwość nawiązania kontaktu, przekazania słów wdzięczności  bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny.

Rada Rodziców Szkoły ufundowała nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu oraz pokryła koszty wysyłki kartek, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Szkolnym koordynatorem projektu BohaterON – włącz historię! była nauczycielka historii pani Magdalena Grzeszczuk.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *