a12

MŁODZIEŻ DZIELIŁA SIĘ POEZJĄ – AKCJA „PODARUJ WIERSZ”

Pod koniec października uczniowie klas V – VIII Szkoły Podstawowej w Miedzierzy włączyli się do I Ogólnopolskiej Akcji Społecznej Fundacji  im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”. Partnerem akcji jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny objęło Polskie Radio. Akcja ta ma budować sieć międzyludzkich relacji, wzbogacać świadomość kulturową i literacką młodzieży, szerzyć piękno poezji w szarościach dnia codziennego.

a2

a4

a7

Nasi uczniowie otrzymali zadanie od swoich polonistek znalezienia w dostępnych źródłach: bibliotece lub Internecie, wierszy, które tchną optymizmem, radością, miłością czy humorem. Następnie na lekcjach języka polskiego przepisywali te wiersze na specjalnej papeterii. Ozdabiali je rysunkami i życzeniami.

a9

a10

a21

Ponieważ celem akcji jest dzielenie się poezją, więc nasi uczniowie 7 listopada pojechali do Środowiskowego Domu Samopomocy w Mniowie, gdzie zaprezentowali wiersze, a następnie wręczyli je podopiecznym ośrodka. Ich treść wywołała uśmiechy i brawa. Akcje takie są jak najbardziej potrzebne. Inicjatorkami akcji w szkole były polonistki Agnieszka Czarnecka, Agnieszka Leszczyńska i pedagog Katarzyna Spera.

a14

a16

a17

a18

a19

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *