KOLEJNE SUKCESY uczniów z SP Królewiec w XI Biegu Niepodległości o Strawczyńską Milę

XI Bieg Niepodległości o Strawczyńską Milę z kolejnym rekordem frekwencji. Ponad 520 uczniów z 24 szkół podstawowych rywalizowało na obiekcie Centrum Sportowo-Rekreacyjnym OLIMPIC w Strawczynku i na sportowo uczciło 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród tej grupy była liczna reprezentacja ze Szkoły PODSTAWOWEJ w KRÓLEWCU.

   Zawody rozpoczęły się od przywitania wójta gminy Strawczyn Tadeusza Tkaczyka i dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie Łukasza Woźniaka, przybyłych zawodników oraz gości. Nie zabrakło akcentów patriotycznych – odegrany został hymn narodowy, a uczestnicy imprezy utworzyli na trybunach – z pomocą kolorowych kartek – wielką biało-czerwoną flagę. W każdej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż startowało na każdym dystansie od 30 do 50 zawodników, ale w duchu fair play, a na każdego, kto ukończył swój bieg, na mecie czekał pamiątkowy medal. Sześciu najlepszych zawodników na każdym dystansie otrzymało puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Uczniowie z KRÓLEWCA, którzy znaleźli się w premiowanej szóstce to:
Alan WierzbowskiII miejsce na dystansie 200 m,
Zosia Wojcieszek IV miejsce na dystansie 200 m,
Izabella MogielskaVI miejsce na dystansie 400 m,
Eryk Śliz V miejsce na dystansie 1000 m.
Ponadto w pierwszej dziesiątce na swoich dystansach znaleźli się: Zosia Dudek, Krystian Łuszczyński, Bartosz Piotrowski, Olga Stachera i Maja Wychowaniec.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *