a10

Ciekawe warsztaty budowania z klocków LEGO

Uczniowie ?? klas I – III uczestniczyli w warsztatach zabytkowej architektury sakralnej pod hasłem „Klocki i zabytki: Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy”⛪️, które zorganizowano w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Smyków.
Celem projektu była między innymi popularyzacja lokalnych zabytków, odgrywających znaczącą rolę w kształtowaniu tradycji i kultury lokalnej oraz tworzących bogate dziedzictwo kulturowe z wykorzystaniem klocków LEGO.
Zajęcia konstrukcyjne poprowadził pan Mariusz Brzęcki ze Stowarzyszenia Edukacyjno – Kulturalnego „NDM”. Pan Mariusz udostępnił uczniom ogromną ilość popularnych wśród dzieci klocków LEGO, z których zbudowali zespołowo model zabytkowego kościoła. W klockowej budowli nie zabrakło najmniejszych szczegółów.
Dzięki takim zajęciom uczniowie nie tylko integrowali się we wspólnej pracy, ale poznali nowe oblicze wykorzystania LEGO. Przekonali się, że dzięki klockom można odtworzyć znajome miejsca, budynki, a co najważniejsze poznać zabytki swojego miejsca zamieszkania.
Dwugodzinne warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości ? i wzbogaciły je o nowe doświadczenia.
Dziękujemy!!! ?

a1

a5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *