„ŚWIĄTECZNIE I RADOŚNIE” – JASEŁKA W NASZYCH SZKOŁACH

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, serdeczni. Zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszych szkół podstawowych jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Uroczystość poprzedziły przywitania Dyrektorek Szkół Anny Cholewińskiej z Królewca i Beaty Janiszewskiej z Miedzierzy.

Gośćmi tegorocznych Jasełek byli: proboszcz parafii Miedzierza ks. prał. Piotr Supierz, Przewodnicząca Rady Gminy Danuta Jarek, jej zastępca Grzegorz Lesiak, z-ca wójta Jerzy Duda, Sylwia Dulewicz – insp. ds. oświaty, kultury i sportu, dyrektorzy szkół – Beata Janiszewska, Anna Cholewińska, Dyr. Przedszkola w Smykowie Dorota Kołodziejczyk, Pani Agnieszka Nowacka, Radni Gminy Smyków, przedstawiciele Rady Rodziców i Stowarzyszenia ImperActive sołtysi naszej Gminy oraz rodzice. W Królewcu gościem był również Starosta Konecki Grzegorz Piec.

W Szkole Podstawowej w Królewcu obejrzeliśmy piękne przedstawienie przygotowane przez zespół KRÓLEWIACZKI oraz dzieci szkolne.

Niespodzianką na tegorocznych jasełkach w Szkole Podstawowej w Miedzierzy był występ zespołu „Sosnowscy i Przyjaciele”, którzy zaprosili do wspólnego kolędowania całą społeczność szkolną i obecnych gości, wzbudzając przy tym duży aplauz.

Wszyscy z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Następnie harcerze z Drużyny „Młode Wilki” wręczyli Betlejemskie Światełko przedstawicielom  samorządu Gminy Smyków, księdzu proboszczowi oraz dyrektorom szkół i przedszkola.

W ciszy i skupieniu publiczność wysłuchała świątecznych życzeń, jak zawsze było miło, pięknie i świątecznie. Dopełnieniem uroczystości było wspólne połamanie się opłatkiem.

Uczniowie i nauczyciele dołożyli ogromnych starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Młodych artystów do występu przygotowały panie: p. Agnieszka Nowacka, p. Jadwiga Fidor, p. Lidia Pakuła, p. Aneta Zroślak.

Szkoła Podstawowa w Królewcu

Szkoła Podstawowa w Miedzierzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *