Juniorzy młodsi KS Smyków zakończyli rozgrywki ligowe na szóstym miejscu w Świętokrzyskiej Lidze Wojewódzkiej, w tej grupie wiekowej w naszym województwie rywalizowało 36 drużyn.

  Zawodnicy KS Smyków  po wygraniu swojej grupy rozgrywkowej   i  wycofaniu się drużyny z Bolmina awansowali  do najwyższej grupy rozgrywkowej  w naszym województwie tj, świętokrzyskiej ligi.  Runda jesienna mimo, że zajęliśmy 6 miejsce i tak była bardzo udana i przed sezonem nikt nie spodziewał się tak dobrych wyników, bowiem trzon naszej drużyny tj., siedmiu graczy stanowią zawodnicy z rocznika 2004-05, a tylko trzech w wyjściowym składzie jest z rocznika 2003 czyli junior młodszy, natomiast drużyny,  z którymi rywalizowaliśmy opierają skład na tym właśnie roczniku co jest bardzo istotne w tym wieku. Ponadto rywalizowaliśmy tylko  z najlepszymi tj. KSZO Ostrowiec, Juventa Starachowice, Orlęta Kielce , MKS Busko-Zdrój, Nowiny, Alit Ożarów. Wynik mógł być nieco lepszy, ale zaczęły się kontuzje, trzech zawodników wybrało piłkę ręczną i grali tylko wtedy, gdy nie pokrywały się rozgrywki, a niektórzy za priorytet wybrali naukę w nowych szkołach
 W trakcie sezonu w drużynie wystąpili: Piotr Rejmak, Paweł Stelmach, Igor Janus, Dominik Nowakowski, Kamil Nowak, Bartłomiej Dulewicz, Wiktor Dulewicz, Kacper Kasiński, Mateusz Górecki, Dawid Śliz, Patryk Podhordecki, Wiktor Kosma, Hubert Mirosławski, Piotr Kosmal, Franek Dziuba, Krzysztof Czeczot ,Wiktor Grabarczyk, Igor Rogula, Fabian Kozłecki, Igor Jachimowski, Michał Bugajski, Dawid Leśniak, Paweł Długosz, Mateusz Tomaszewski. Trenerem zespołu jest Jacek Kołodziejczyk. Prawdopodobnie był to ostatni sezon tych chłopców w  takim składzie, został wykonany cel jaki trener zaplanował sobie pięć lat temu, aby stopniowo wprowadzać wyróżniających się zawodników do seniorów.  Drużyna osiągała w przeszłości bardzo duże sukcesy m.in I miejsce w swojej grupie okręgowej w sezonie2018/19 i  dwukrotnie III miejsce, mistrzostwo województwa w turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka” i awans na Mistrzostwa Polski, gdzie zajęliśmy 11 miejsce, kilkakrotne zdobycie Pucharu Burmistrza, trzykrotne mistrzostwo powiatu w turnieju ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i awans na mistrzostwa województwa, gdzie zawsze docieraliśmy do ćwierćfinałów, zwycięstwa w turniejach lokalnych np,  w Stąporkowie,  Zagnańsku, Końskich, a ponieważ większość zawodników uczęszczało do Szkoły Podstawowej  w Królewcu to przenosiło się  na sukcesy również szkoły. Kilku zawodników było na konsultacjach i meczach kadry wojewódzkiej,  a czterech wybrało piłkę ręczną gdzie odnoszą sukcesy z drużyną KSSPR Końskie i są jednocześnie powoływani na kadrę wojewódzką.

Podziękowania za wieloletnią współpracę dla władz gminy, zarządu klubu, sponsora tej drużyny od samego początku tj, pana Waldemara Zbroga i rodziców.

1.   KS Smyków 10 23 28–17 7 2 1
2.   Hetman Włoszczowa 10 22 26–13 7 1 2
3.   Partyzant Radoszyce 10 19 33–18 6 1 3
4.   ŁKS Łopuszno 10 10 20–27 3 1 6
5.   GLKS Fałków 10 10 17–30 3 1 6
6.   Radiator$ Stąporków 10 3 10–29 1 9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *