Maseczki w Gminie Smyków

W związku z gwałtownie wzrastającą  pandemią koronawirusa mieszkańcy naszej gminy podjęli decyzję o rozpoczęciu akcji szycia maseczek ochronnych. Inicjatorkami tej akcji była Pani Dorota Kołodziejczyk oraz Pani Ewa Sosnowska – Dudek. Wójt Jarosław Pawelec przekazał na ten cel  pieniądze z budżetu gminy dzięki, którym zakupiono potrzebne materiały. W ciągu niespełna 5 dni do akcji zgłosiło się prawie 40 osób – Niesamowite, mądre, odważne i pracowite panie z terenu gminy Smyków.

➡️ Stanowiska– Monika Czeczot, Urszula Mistal, Marysia Kałuzińska, Teresa Kiełbus, Renata Miśta, Małgorzata Kołodziejczyk,
➡️Smyków-Beata Janiszewska, Grażyna Surma, Żaneta Felisek, Ewa Czarkowska, Aneta Włodarczyk, Marysia Kijewska, Maria Basiak, Monika Basiak,
➡️Adamów– Zofia Czekaj,
➡️Cisownik– Jolanta Wróbel, Kazimiera Opala,
➡️Matyniów– Ewa Fidor-Różańska, Jadwiga Fidor,
➡️Miedzierza– Aldona Sosnowska, Monika Kasińska, Magdalena Kuśmierczyk, Kubała Agnieszka
➡️Kozów– Agata Wieczorek, Bożena Śliz, Irena Szmit, Halina Salicka, Henryka Basiak, Krystyna Kochel, Stenia Łosińska, Gienia Słota, Edyta Kiełbus, Alina Tomaszewska,
➡️Królewiec– Edyta Wudarczyk, Agnieszka Stefańczyk, Kasia Stefańczyk, Aneta Włoszyczyńska,
➡️Salata– Ewa Sosnowska-Dudek, Renata Pacak, Małgosia Mogielska,
➡️Końskie– Edyta Janus.

Docelowo uszytych ma zostać około 10 000 szt. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Po użyciu należy ją wyprać w wysokiej temperaturze, a następnie wyprasować. Ogromne podziękowania dla Pani Zofii Czekaj za udostępnienie miejsca i maszyn do krojenia, dla Pani Ewy Sosnowskiej-Dudek za podarowanie wałka flizeliny oraz dla Państwa Mytkowskich za wypożyczenie maszyny do szycia.

Maseczki zostaną przeznaczone dla, seniorów, pracowników Szkół i Przedszkoli oraz szpitali, które są w takiej potrzebie. W tym tygodniu Ośrodek Zdrowia w Smykowie otrzymał 200 sztuk, a dziś Urząd Gminy w Smykowie 400 sztuk, które będą przeznaczone dla pracowników oraz najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy, którzy mogą się zgłaszać pod numerem tel. 41/ 373-90-08 (GOPS). Kolejne partie maseczek będą przekazywane sukcesywnie.

To ogromny i jakże potrzebny w dzisiejszym czasie dar płynący prosto z serca! Wartość ich pracy nie sposób wycenić, gdyż ich wysiłek i poświęcenie jest bezcenne! Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję szycia maseczek!

1 komentarz do “Maseczki w Gminie Smyków

  1. Bardzo szlachetna inicjatywa.
    Za maseczki, które zostały przekazane do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii personel medyczny Działu Chirurgii składa podziękowania dla Pana Wójta, dla Pań które przyczyniły się do tej inicjatywy oraz wszystkim Paniom szyjącym bardzo dziękujemy.
    Personel Medyczny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *