Komendant PSP w Końskich odwiedził naszą gminę

Ryszard Stańczak – Komendant Powiatowy PSP w Końskich
oraz Jerzy Duda – Z-ca Wójta Gminy

W dniu dzisiejszym naszą gminę odwiedził Pan Ryszard Stańczak, Komendant Powiatowy Państwowy Straży Pożarnej w Końskich. Jest to szczególny dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozowie, ponieważ dziś została podpisana umowa przedłużająca obecność jednostki na kolejne 5 lat w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Na naszym terenie funkcjonują 4 jednostki OSP, w tym 2 należą do KSRG -OSP Kozów oraz OSP Miedzierza.

Ochotnicze Straże Pożarne mogą być włączane do KSRG gdy posiadają m.in.:
➡️co najmniej jeden średni lub ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy,
➡️co najmniej 12 wyszkolonych ratowników,
➡️skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania,
➡️urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *