„STOP PRZEMOCY! JEDNA ZIEMIA. DLA PRZEMOCY MIEJSCA NIE MA!”

W październiku w naszej szkole została zorganizowana akcja „Tydzień bez Przemocy”. Miała ona być okazją do zwrócenia uwagi na problem agresji i przemocy wśród uczniów, odnalezieniu sposobów na radzenie sobie z niepożądanymi emocjami, nawiązaniu przyjacielskich stosunków z rówieśnikami. Szkolny „Tydzień bez Przemocy” to akcja obejmująca działania profilaktyczne, której celem była zmiana postaw wobec przemocy, obejmująca działania mające na celu zwiększenie świadomości problemu oraz przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom, aby szkoła była bezpieczna oraz wolna od agresji i przemocy. Podczas trwania akcji pani pedagog przeprowadziła lekcje wychowawcze wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły na temat agresji, podczas których dzieci wymyślali hasła promujące życie bez agresji, rozmawiali oraz oglądali filmy edukacyjne. Ponadto został zorganizowany konkurs na plakat promujący ideę życia bez przemocy. Wykonane przez uczniów prace zostały powieszone na korytarzu szkolnym.

Organizatorem akcji była Katarzyna Spera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *