KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ „ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

W tym roku Szkoła Podstawowa w Miedzierzy po raz pierwszy przyłączy się do akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Akcja w skrócie polega na ogólnospołecznej zbiórce artykułów spożywczych o długiej przydatności oraz artykułów chemicznych na rzecz bohaterów II Wojny Światowej. Paczki kompletowane są przez wolontariuszy, a następnie przekazywane kombatantom. Zbiórka w powiecie koneckim ma trwać od 11 listopada do 11 grudnia, tak by wszystkie przekazane produkty mogły trafić do kombatantów.

Artykuły wymienione poniżej można przynosić do Szkoły Podstawowej w Miedzierzy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.Co można przekazywać wolontariuszowi?

– produkty spożywcze z długim terminem przydatności: herbatę, kawę, słodycze, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, miody, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, olej, syropy, witaminy, kasze, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery itp.;

– artykuły chemiczne: płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, żele do WC, płyny do mycia podłóg, itp.;

– artykuły higieny osobistej: mydła, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, żele pod prysznic, pasty do zębów, kremy, itp.;

– koce, ręczniki;

– kartki, laurki.

Pamiętajmy, że to Oni poświęcili swoją młodość dla wolnej Polski. Wielokrotnie narażali swoje życie w obronie Ojczyzny. Teraz potrzebują Nas w tym szczególnym czasie. Dobro powraca. Bądźmy solidarni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *