„Hubalczycy” odwiedzili szkołę w Miedzierzy

W kalendarzu imprez naszej szkoły swoje miejsce znaleźli Ułani z Lublina, którzy co roku w kwietniu podążają śladami majora Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” i jego oddziału, a który jest patronem szkoły w Miedzierzy. Kierują się do Anielina, miejsca śmierci majora „Hubala”, by tam oddać mu hołd. Już po raz drugi odwiedzili naszą szkołę, która kojarzy im się z miłym i życzliwym przyjęciem. Do Miedzierzy przyjechali konno wprost z Cisownika. To tam właśnie mjr Henryk Dobrzański wraz ze swoim oddziałem zostali zaskoczeni przez Niemców. To wydarzenie mimo upływu lat wciąż jest obecne w pamięci mieszkańców Cisownika i uczniów Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Taką tradycję należy pielęgnować. Serdecznie dziękujemy więc ułanom „Hubalczykom” za odwiedziny i z całego serca zapraszamy w kolejnych latach do Miedzierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *