Tak obchodziliśmy „Tydzień Bibliotek” w Miedzierzy

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8- 15 maja „Tydzień Bibliotek”, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytelnictwa i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książka szerokich kręgów społeczeństwa. Szkoła Podstawowa w Miedzierzy już po raz kolejny dołączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Hasło XVIII Tygodnia Bibliotek brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Pani bibliotekarka, Aleksandra Kałmuk oraz polonistki naszej szkoły: Agnieszka Leszczyńska i Agnieszka Czarnecka, przygotowały dla uczniów wiele atrakcyjnych wydarzeń:

  • Już w poniedziałek 10 maja uczniowie oddziału przedszkolnego odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zapoznali się z jej regulaminem i sposobem rozmieszczania książek na półkach.
  • 11 maja uczniowie klasy III obejrzeli film „Jak powstaje książka” i zaprojektowali okładki do ulubionej bajki.
  • 12 maja w klasie II odbyło się głośne czytanie lektury „ Drzewo do samego nieba”.
  • 13 maja w ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie klas IV –VIII dostarczyli do szkoły zrobione własnoręcznie pudełka lapbookowe poświęcone wybranym lekturom oraz wykonane książki o tematyce legend świętokrzyskich.
  • Podsumowaniem „Tygodnia Bibliotek” w naszej szkole było uroczyste otwarcie dodatkowej czytelni, którego dokonali uczniowie klasy I przecinając symboliczna wstęgę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne uczestnictwo w akcji „Tygodnia Bibliotek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *