Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku….

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły Dzień Dziecka to SUPER okazja do zabaw i tańców. Świętowanie w kl. 0 –  III odbywało się według przygotowanego na ten szczególny dzień scenariusza. Wychowawczynie klas: p. Krystyna Grzegorczyk, p. Elżbieta Zbróg, p. Lucyna Basiak i p. Lidia Pakuła zatroszczyły się, aby nikt nie narzekał na nudę.
Dzień  rozpoczęto  od zabawy tanecznej oraz szybkiego kursu tańca przygotowanego przez dziewczynki z kl. 3. Świetną muzykę przygotował DJ Radek.
Odbył się turniej sportowy, osobno dla każdej klasy, zakończony wyłonieniem zwycięzcy. Chętni uczniowie zaprezentowali się w przebraniach, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Każda klasa wykonała we współpracy dzieło malarskie, związane tematycznie z obecną porą roku.
Mnóstwa wrażeń dostarczyła dzieciakom wizyta strażaków z OSP Królewiec, którzy pokazali wyposażenie wozu strażackiego i rozkładanie węży oraz symulację gaszenia pożaru. Zachęcali uczniów do poznawania tajników niebezpiecznej, ale bardzo potrzebnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Na szkolnej imprezie nie zabrakło miłych gości. Życzenia oraz słodycze dla dzieciaków przywieźli przedstawiciele Urzędu Gminy, na czele z Panem Jerzym Dudą – zastępcą wójta UG w Smykowie. Po emocjonujących spotkaniach dzieciaki wróciły do klas, gdzie czekał poczęstunek od Rodziców i łakocie.

 Tego dnia nikt nie powie, że pizza jest niezdrowa, a słodycze psują zęby 😉 W Dzień Dziecka to dozwolone!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *