ŻABKĄ, KRAULEM I DELFINEM… CZAS WOLNY PO ZDALNYM NAUCZANIU

17 czerwca 2021r. uczniowie klas V, VI A i VI B ze Szkoły Podstawowej w Królewcu pod opieką wychowawców p. Małgorzaty Michalak, p. Katarzyny Sykuły, p. Agnieszki Nowackiej i p. Katarzyny Lachowskiej aktywnie spędzali czas na pływalni „OLIMPIC” w CENTRUM SPORTOWO-REKREACYJNYM w Strawczynku.
To jedna z najzdrowszych form  aktywności fizycznej, która był szczególnie ważna po zdalnym nauczaniu.

Różne style pływackie 

Każdy pływał wybranym przez siebie stylem, który uzależniony był od różnego stopnia zaawansowania. Początkujący pływali stylem grzbietowym i kraulem. Bardziej zaawansowani pływacy wybierali styl motylkowy – delfin. Uczniowie korzystali także z innych atrakcji wodnych dostępnych na pływalni. Rekreacyjny sprzęt specjalistyczny taki jak: pasy wypornościowe, „makarony”, czy deski do pływania uatrakcyjniły pobyt na basenie.

Czas na przekąski

Po pełnym wrażeń pobycie na pływalni uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na wspólny posiłek. Każdy spożywał to, co najbardziej lubi.

Uczniowie czuli się jak przysłowiowe „ryby w wodzie”. Pływanie bardzo ich zrelaksowało, korzystnie wpłynęło na kręgosłup i wprowadziło w wakacyjny nastrój.
Wszyscy w świetnych humorach powrócili do swoich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *