Pożegnaliśmy naszych kapłnów

Niedziela 27 czerwca 2021 była dniem pożegnania kapłanów naszej parafii, Księdza Prałata Piotra Supierza oraz Księdza Prefekta Marcina Wójtowicza, którzy swą posługę kapłańską idą pełnić  wśród innych ludzi. To smutna chwila dla naszej społeczności ponieważ odchodzący księża potrafili stworzyć niezwykłą więź z parafianami, nie tylko wspólnotę ale wspaniałą rodzinę parafialną.

W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyło wielu wiernych, wśród których byli obecni samorządowcy z naszej gminy: radni i sołtysi z Wójtem Gminy Jarosławem Pawelcem,  Przewodniczącą Rady Gminy Danutą Jarek, Z-cą Wójta Jerzym Dudą.

Wójt Jarosław Pawelec pożegnał kapłanów w imieniu całej społeczności, serdecznie im dziękując za współpracę oraz bardzo owocną pracę na rzecz parafii i miedzierzańskiej świątyni. Do Ks. Proboszcza powiedział:

 „Ślady Twojej pracy duszpasterskiej na zawsze pozostaną w naszych sercach i są to nie tylko ślady duchowe ale również te fizyczne – widoczne. W tak krótkim czasie zrobiłeś tak wiele dla naszej parafii i świątyni”

Zwracając się do ks. Marcina, Wójt wyraził również głęboką wdzięczność …..
za budowanie naszej wspólnoty, szczególnie wśród najmłodszych. Jesteśmy wdzięczni, za pracę z naszymi dziećmi. Dałeś nam się poznać jako człowiek niezwykle ciepły i zawsze gotów spieszyć
z pomocą i radą”.

Księży żegnała również społeczność naszych szkół i przedszkola z dyrektorkami Anną Cholewińską, Beatą Janiszewską i Dorotą Kołodziejczyk.

Słowa podziękowania wyrazili również przedstawiciele ministrantów, scholi i zespołu SMYKOVIA.

……”Dziękując Księżom za  posługę duszpasterską, życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, patronki naszej świątyni na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Mamy nadzieję, że w nowych miejscach, do których Was teraz powołuje Pan Bóg, spotkacie nowych, wspaniałych ludzi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *