Uczniowie z SP Królewiec poznawali Podhale

Trzydniowa wycieczka do Zakopanego była dla 28. chętnych uczniów klas VI – VII ze Szkoły Podstawowej w Królewcu doskonałą okazją do obcowania z przyrodą tatrzańską oraz historią Podhala.

W pierwszym  dniu wycieczkowicze odwiedzili  Kąpielisko  Geotermalne  na Polanie Szymoszkowej, z którego zachwycali się przepięknym widokiem na panoramę Tatr. Następnie  wjechali  sześcioosobową kolejką  na szczyt – Gubałówkę,  gdzie  kupili  pamiątki.  Kolejnego dnia odbyła się wędrówka po  górach  z przewodnikiem. Uczestnicy wycieczki niebieskim szlakiem od Palenicy Białczańskiej  doszli  do Wiktorówek i do kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej  Królowej  Tatr. Tu poznali ciekawą historię  powstania sanktuarium. Z cudownego źródełka znajdującego się obok, nabierali wodę.  Kolejnym etapem  wycieczki był  szczyt Gęsia Szyja (1489 m n.p.m.)   przez Rusinową Polanę, wspaniałe miejsce widokowe. Wieczorem dzieci uczestniczyły we Mszy św. z  okazji święta Piotra i Pawła.  Następnego dnia uczniowie podziwiali skocznię narciarską w Zakopanem i wjechali na taras widokowy na Wielkiej Krokwi. Wielka Krokiew to miejsce, gdzie organizowane są m.in. Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Dzięki pięknej pogodzie i wspaniałej widoczności Tatry zrobiły olbrzymie wrażenie. Góralska kultura i  zakopiańska architektura, którą mieli okazję podziwiać pozostanie na długo w pamięci.

Organizatorem  wycieczki był p. Karol Mijas. Opiekunami były: p. Aneta Zroślak i p. Jadwiga Fidor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *