PIĘKNA LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU – 77. ROCZNICA BITWY POD TRAWNIKAMI

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września pod pomnikiem w Trawnikach odbyła się uroczystość patriotyczna poświęcona poległym partyzantom z 3 pp. Legionów AK dowodzonych przez  Antoniego Hedę „Szarego” w  bitwie stoczonej z obławą niemiecką 1944 roku. 
4 września nie mogło zabraknąć społeczności ze Szkoły Podstawowej w Królewcu na czele z panią dyrektor Anną Cholewińską. 

Na początku została odprawiona MSZA  ŚWIĘTA w intencji  poległych oraz  nieżyjącego od kilku lat generała „Szarego”, podczas której wartę pełnili harcerze.  

Następnie przybyłe delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem.

Zdj. Delegacja SP Królewiec

Kolejnym punktem programu uroczystości był koncert zespołu KRÓLEWIACZKI. W patriotyczny i podniosły nastrój wprowadził Radosław Nowacki, który przepięknie zagrał na trąbce. Następnie wokaliści efektownie zaprezentowali pieśni tematycznie nawiązujące do obchodów. Zespół wystąpił w składzie: Julita Janus, Natalia Guldzińska, Milena Krasowska, Maja Dulewicz, Radosław Nowacki, Martyna Kaczmarczyk, Anna Dudek, Amelia Szymkiewicz oraz p. Agnieszka Nowacka.

Koncert dostarczył zebranym wiele wzruszeń.

Następnie pan Marian Wikiera Naczelnik Wydziału Promocji przybliżył uczestnikom postać generała Antoniego Hedy „Szarego” i opowiedział o wydarzeniach jakie miały miejsce w Trawnikach i na terenach powiatu koneckiego w 1944 roku. 

W części oficjalnej wzięli udział zaproszeni goście oraz tradycyjnie mieszkańcy Gminy Smyków i Gminy Mniów. 

Piękna i żywa lekcja historii i patriotyzmu na długo pozostanie w pamięci zebranych. ♥️??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *