KRÓLEWIECKA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PN. „NARODOWE CZYTANIE 2021”

Szkoła Podstawowa w Królewcu kolejny raz wzięła aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

7 września br. jubileuszową edycję rozpoczęła pani dyrektor Anna Cholewińska.

Następnie zaprezentowali się uczniowie klas VI-VIII, zespół Królewiaczki, nauczyciele: p. Renata Jurek, p. Małgorzata Michalak, p. Anna Gorzelak, p. Agnieszka Nowacka, rodzic – p. Paulina Kubak oraz  gość p. Mateusz Kuleta. Warto nadmienić, iż najmłodszym uczestnikiem akcji był Jakub Makówka z klasy II.

Ze względu na pandemię i konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa w tym roku wspólne czytanie fragmentów sztuki odbywało się w parku przy szkole i na hali sportowej. Poruszane w lekturze problemy skłoniły  zarówno uczniów jak i nauczycieli do osobistych refleksji.

Organizatorkami przedsięwzięcia były polonistki: p. Agnieszka Nowacka i p. Agata Jarzyńska oraz bibliotekarka p. Małgorzata Michalak.
Tematyczną i piękną dekorację wykonały panie: Katarzyna Sykuła, Justyna Piekarska, Agata Jarzyńska i Jadwiga Fidor.

Aktywne uczestnictwo szkoły w ogólnopolskiej akcji czytania „Moralności pani Dulskiej” doskonale wpisało się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej na bieżący rok szkolny: „Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego (…). Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej, (…) edukacji patriotycznej, nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok!!! ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *