BEZPIECZEŃSTWO NA WESOŁO, CZYLI W SP KRÓLEWIEC ZAGOŚCIŁO KRUSIKOWO!!!

W poniedziałek 13 września br. na zaproszenie pani dyrektor Anny Cholewińskiej przybyli niecodzienni goście: pan Grzegorz Klusek – kierownik, p. Bożena Kowalska, p. Agnieszka Bogusz i p. Marcin Wojciechowski – pracownicy Punktu Terenowego KRUS-u w Końskich.

Na czas przedstawienia hala gimnastyczna zamieniła się w wioskę KRUSikowo. Dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Królewcu pod opieką swoich wychowawców: p. Lidii Pakuły, p. Lucyny Basiak, p. Elżbiety Zbróg i p. Krystyny Grzegorczyk z uwagą śledzili losy pszczółki i niesfornego bączka.

Na głównych bohaterów spektaklu czyhały różnorodne niebezpieczeństwa. Żadna z przygód pszczółki i bączka nie była przypadkowa. Każda scena została dokładnie przemyślana, więc uczyła dzieci, jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas prac w gospodarstwach rolnych i w jaki sposób należy zapobiegać wypadkom.  Zaprezentowane przykłady oraz ocena właściwego i niewłaściwego postępowania bohaterów w czasie codziennych zajęć w gospodarstwie przyczyniły się do  promowania pozytywnych zachowań dzieci.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki, a wyjątkowi goście zostali nagrodzeni brawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *