To była udana wycieczka!

Przedszkolaki i uczniowie I klasy ze Szkoły Podstawowej w Królewcu 20 września br. wybrali się na wycieczkę do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie.
To pierwsze i jedyne ZOO w województwie świętokrzyskim. W tym niezwykle urokliwym miejscu nieopodal Kielc można spotkać ponad 120 gatunków zwierząt z 6 kontynentów. Spacer po 14 hektarach to niezapomniana lekcja przyrody. Uczniowie podczas wycieczki zobaczyli między innymi surykatki, zebry, serwale, lemury, tapiry, osły, małpy, kangury, także różne gatunki ptaków oraz imponujące gady. Oprócz wizyty w ogrodzie zoologicznym dzieci skorzystały
z imponującego placu zabaw.

Na sam koniec spaceru wycieczkowiczów zaprosił imponujący i dostojny lokator ogrodu sam król Lew Simba. Jego ryk było słychać w czasie całego pobytu w zoo. Wszystkich napawał on grozą.

Jednak spotkanie z różnorodnymi zwierzętami urzekło dzieci. Mogły dotknąć i pogłaskać alpaki, kozy czy koniki, a także nakarmić kozy. Wyprawie cały czas towarzyszyły pawie spacerujące  leśnymi ścieżkami. Po ekscytującym obcowaniu z przyrodą można było odpocząć na hamaku, ale i pobawić się na placu zabaw.

Również  z ochotą, wszystkie dzieci zjadły ciepły posiłek. Oczywiście nie zabrakło pamiątek. Potem powrót do szkoły.

ZWIEDZANIE ZOO W CZASIE PANDEMII COVID-19 to wspaniały pomysł.

Opiekunami wycieczki były wychowawczynie: p.  Lidia Pakuła, p. Lucyna Basiak oraz p. Katarzyna Lachowska.

Serdecznie dziękujemy za miłą gościnę i do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *