XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na wesoło i sportowo w SP Królewiec

W piątek, 1. października 2021 r. po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej w Królewcu świętowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nad organizacją imprezy czuwały p. Justyna Piekarska i p. Paulina Kuleta. Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia już od poniedziałku. Poprzez gry i zabawy przypominali sobie i ćwiczyli tabliczkę mnożenia, tworzyli plakaty i filmiki pokazujące ciekawe metody nauki tabliczki mnożenia. Korytarze szkoły swoimi ozdobami przypominały wszystkim uczestnikom o nadchodzącym święcie.
W wydarzeniu brały udział wszystkie dzieci – od zerówki, aż po ósmą klasę. Chętni uczniowie przez cały dzień odpytywali osoby spotykane na korytarzach szkoły. Znajomością tabliczki mnożenia mogli się pochwalić zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi odpytywani otrzymywali naklejki.

Dzieci z klas 0-3 malowały kolorowanki, rozwiązywały łamigłówki i karty pracy z tabliczką mnożenia, grały w gry planszowe. Nauka poprzez zabawę sprawdziła się tutaj w stu procentach.

Podczas lekcji matematyki uczniowie klas 4-6 zostali podzieleni na grupy i wspólnymi siłami pokonywali stacje zadaniowe. Liczyła się szybkość, ale też dokładność – należało odwiedzić wszystkie punkty, a błędny wynik sprowadzał na złą ścieżkę. Znajomość tabliczki mnożenia ułatwiała dotarcie do celu.

Głównym punktem tego dnia były zawody matematyczno-sportowe, w których brali udział uczniowie klas 7-8. Dzięki zaangażowaniu wuefistów – p. Jacka Kołodziejczyka i p. Karola Nieszporka – na uczestników czekały liczne konkurencje. Uczniowie musieli wykazać się szybkością, zwinnością i precyzją – w szybkim biegu między pachołkami, kozłowaniu piłką czy przeciskaniu się pod płotkiem. Po pokonaniu przeszkód musieli pokazać swoją sprawność umysłu – jak najszybciej podając wynik mnożenia. Emocje i presja czasu nie ułatwiały zadania, ale mocny doping ze strony kolegów i koleżanek pozwalał pokonać wyzwanie. Nad poprawnością odpowiedzi czuwała komisja nauczycieli, na czele z panią dyrektor Anną Cholewińską.
Za każdą konkurencję uczniowie otrzymywali punkty – najwięcej uzyskała drużyna klasy VIII b: Daria Węgierek, Piotr Opala, Dawid Dobrowolski, Mateusz Karczmarczyk, Jakub Maleszak i zwyciężyła zawody.
Drugie miejsce zdobyła klasa VII a,
a na trzecim uplasowała się klasa VIII a.
Pani dyrektor wręczyła uczestnikom certyfikaty, złożyła gratulacje i podziękowała za aktywny udział w promowaniu matematyki.
Nauczyciele matematyki i wychowania fizycznego nagrodzili uczniów ocenami za aktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *