VI Ogólnopolska Akcja Bicia Rekordu „PRZERWA NA CZYTANIE” w SP Królewiec

Ta kolejna akcja czytelnicza w Szkole Podstawowej w Królewcu została zrealizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciomz inicjatywy pani Małgorzaty Michalak.

W biciu rekordu  w czytaniu, w dniu 11 października, na dwóch przerwach międzylekcyjnych, wzięła udział cała społeczność szkoły: wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji na czele z panią dyrektor Anną Cholewińską oraz rodzice.

Cele akcji:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

„Zaczytanych” na  dwóch przerwach w swojej lekturze można było zobaczyć w różnych miejscach szkoły i jej otoczenia: na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych, w bibliotece szkolnej, w parku przy szkole, na placu zabaw.   

Najczęściej czytane były bajki i baśnie oraz legendy polskie w oddziale zerowym i klasach młodszych I-III, w klasach VIII to „Quo vadis”, w kl. VII – „Zemsta”, „Opowieść wigilijna”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Duch starej kamienicy”, w kl. VI – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”,  w kl. V – „Katarynka”, „Chłopcy z Placu Broni”,  „Calineczka”, „Czekoladki dla sąsiadki”, w kl.  IV – „Kajko i Kokosz”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Zaczarowana zagroda”, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.                            

        Łącznie w akcji wzięły  udział 234 osoby.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 😉

Serdecznie dziękujemy wszystkim
za  aktywny udział w tak pięknej, wartościowej  akcji promowania czytelnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *