Szkolny konkurs „Postać baśniowa – kukiełka z drewnianej łyżki”

Pod koniec października zakończył się szkolny konkurs plastyczno – techniczny „Postać baśniowa – kukiełka z drewnianej łyżki”. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasłem przewodnim były „Baśnie i legendy z całego świata”. To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Celem szkolnego konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności, wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły, wdrażanie do czytania oraz wykorzystania treści bajek, baśni do inspirowania twórczości dziecięcej oraz dostrzeganie znaczenia drewna do tworzenia ekologicznych zabawek. W konkursie bardzo licznie wzięli uczniowie klas IV – VIII.

Jury w składzie: pani dyrektor Beata Janiszewska, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Kozłecka oraz polonistka Agnieszka Czarnecka, dokładnie przyjrzało się pracom. Pod uwagę jury wzięło pomysłowość autora, wkład włożony w wykonanie kukiełki oraz związek postaci z określoną baśnią. Wszystkie kukiełki były pomysłowe, dopracowane i związane ze znanymi bajkami i baśniami, dlatego podjęcie decyzji o konkretnych miejscach było bardzo trudne.

Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Oliwia Świadek – Rogalska kl. IV i Lena Szymanowska kl. IV

II miejsce – Martyna Nowicka kl. IV i Antoni Kusiak kl. IV

III miejsce – Zuzanna Gierczak kl. IV i Filip Tomaszewski kl. IV

Wyróżnienia: Kacper Garczewski kl. V, Amelia Milcarz kl. VI, Patryk Jachimowski kl. IV, Natalia Opala kl. VI, Wiktoria Giermach kl. VI, Dominik Kuleta kl. VI oraz Matylda Zamachowska kl. VII.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkie prace przechodzą na własność szkoły i będą cenną pomocą dydaktyczną do zabaw w teatrzyki, inscenizowania bajek, baśni, np. w klasie „0” i punkcie przedszkolnym.

Organizatorem konkursu była polonistka Agnieszka Czarnecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *