„ŚNIADANIE DAJE MOC!”

8 listopada 2021 roku dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Królewcu obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. ?? ???? Tego dnia zostały zrealizowane także działania z programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc!”, którego celem jest promowanie wśród najmłodszych zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie do spożywania zdrowych posiłków oraz regularnego jedzenia.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci posiadają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na każdy nowy dzień! ?? ???? Bo… „ŚNIADANIE DAJE MOC!”

Tego dnia uczniowie samodzielnie przygotowali kolorowe, pyszne i zdrowe kanapki, sałatki owocowe oraz różne przekąski pełne witamin. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków.
Następnie wszyscy spożywali przygotowane smakołyki.
Aby w dorosłym życiu przestrzegać zasad zdrowego żywienia i prowadzić zdrowy styl życia, konieczna jest edukacja już od najmłodszych lat.
Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *