PROMUJEMY ZDROWIE W NASZEJ SZKOLE

Co roku w listopadzie nasza szkoła bierze udział w akcji promującej zdrowy styl życia. W tym roku w ramach działań prozdrowotnych uczniowie klasy IV na lekcji WDŻ wykonali piramidy żywieniowe, natomiast młodzież z klasy VII na lekcji biologii zrobiła „Wizytówki witamin i soli mineralnych”, które ozdobiły szkolną gazetkę. Na korytarzu pojawiły się również informacje na temat metod walki z AIDS. Punktem kulminacyjnym akcji była Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnicy Olimpiady napisali test, w którym musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wiedzą o PCK. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: I – uczniowie klasy 5 i 6, II – uczniowie klasy 7 i 8. Zwycięzcy eliminacji w kat. I:

1 miejsce – Jakub Blaszyński (uczeń klasy 6)

2 miejsce – Dawid Kucharski (uczeń klasy 5)

3 miejsce – Dominik Kuleta i Patryk Jachimowski (uczniowie klasy 6)

Zwycięzcy eliminacji w kat. II – uczennice klasy 8:

1 miejsce – Katarzyna Basiak

2 miejsce – Maja Miśtal

3 miejsce – Kamila Basiak.

Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami, zdrową przekąską w postaci jabłek i mandarynek oraz bardzo dobrymi ocenami z biologii. Organizatorami akcji były opiekunki SK PCK z sekcją wolontariatu: Anna Łącka i Edyta Wydra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *