Piękno matematyki w zabawach i konkursach!

Miesiąc marzec upłynął pod znakiem matematyki. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach i zawodach matematycznych.

Podopieczni z klas 0 – IV rywalizowali w konkursie plastycznym „Pi-ękno matematyki”. Mieli oni na celu przedstawić tę słynną liczbę w dowolnej formie na papierze lub w formacie przestrzennym. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zatem otrzymaliśmy wiele prac, a wybranie najlepszych było nie lada wyzwaniem. Zwycięzców wyłoniliśmy w dwóch kategoriach:

1. Prace 2D:

– Judyta Janus – I miejsce,

– Julia Maleszak – II miejsce,

– Filip Woźniak – III miejsce.

2. Prace 3D:

– Martyna Nowicka – I miejsce,

– Izabela Kwaśkiewicz – II miejsce,

– Oskar Nowicki – III miejsce,

– Lena Szymanowska – wyróżnienie.

Kolejną konkurencją był konkurs fotograficzny „Z matematyką w obiektywie”. Polegał na wykonaniu matematycznego zdjęcia i nadanie mu odpowiedniego tytułu. W tej rywalizacji wyłoniliśmy następujących zwycięzców… wyniki pod postem.

Najwięcej emocji przyniósł uczniom konkurs w grze Ubongo, podczas której pod presją czasu i przy dopingu kolegów i koleżanek zawodnicy zmagali się ze sobą, rozwijając myślenie logiczne i kształtując wyobraźnię. A oto zwycięzcy:

– Maja Majcher – I miejsce,

– Krystian Szewczyk – II miejsce,

– Patryk Jachimowski – III miejsce.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że matematyka to nie tylko zadania, kartki i długopis. Może być ona świetną i inspirującą zabawą, która daje wiele radości i uśmiechu każdemu kto z niej korzysta. Za organizację przedsięwzięć był odpowiedzialny pan Karol Mijas, nauczyciel matematyki oraz pani dyrektor Beata Janiszewska, również nauczyciel matematyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *