Zostaw Twój 1,5% w Naszej Gminie

Urząd Gminy Smyków przystąpił do projektu Wspieraj Lokalnie. Dzięki niemu Mieszkańcy Naszej Gminy mogą łatwiej przekazać 1,5% podatku dochodowego na lokalne Organizacje Pożytku Publicznego

Pomoc jest naprawdę łatwa. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczania podatku. Link znajdą Państwo tutaj https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-smykow

Na etapie przekazywania półtora procenta program sam podpowie wszystkie organizacje, które znajdują się na naszym terenie i mają uprawnienia do zbierania 1,5%. Wystarczy wybrać jedną z nich i kliknąć myszką na kafel.
Lokalne organizacje pozarządowe na co dzień troszczą się o Nasza Społeczność. Są naszym wspólnym dobrem. Pamiętajmy o nich podczas rozliczania podatków. To pomoc, która nic nas nie kosztuje.

W tym trudnym dla wszystkich czasie aktywnie działają również takie organizacje, które nie mają statusu OPP. Również ona mają możliwość skorzystania ze środków z 1,5% podatku dochodowego. Tą możliwością jest cel szczegółowy. Artykuł opisujący jak z niej skorzystać zamieszczamy tutaj:

https://www.iwop.pl/aktualnosci/1-podatku-dochodowego-i-cel-szczegolowy

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych [link: https://www.iwop.pl ] we współpracy z PITax.pl. Łatwe podatki https://www.pitax.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *