PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SP KRÓLEWCU

W ostatnią środę marca pierwszoklasiści, uroczyście zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej w obecności zaproszonych gości: z Urzędu Gminy, rodziców,  nauczycieli i uczniów z klasy II-III i VII a.

Ale przedtem obejrzeli inscenizację: ,,Komputer i bajki”, w wykonaniu uczniów kl. VII a, o tym, jak ,,Jacuś”, nie posłuchał mamusi i dużo czasu spędzał przy komputerze i  pomieszały mu się wszystkie bajki…  A głównym przesłaniem było to, że:  „Komputer nigdy nie zastąpi książki…”. To książka zabierze cię w inny świat, to w książkach znajdujemy wiele mądrości, a komputer to, zabawi, czasem podrażni i nie zastąpi twej wyobraźni…”.
Zadaniem pierwszaków było uporządkować postacie bajkowe, odpowiedzieć na zadane pytania i zagadki. I świetnie sobie z tym poradzili.  Obiecali też, spełnić prośby KRÓLOWEJ KSIĄŻKI, że będą  m.in.: dbać o książeczki i  korzystać z ich wskazówek i rad.
Symbolicznego pasowania na czytelnika dokonała dyrektor szkoły – pani Anna Cholewińska.
Uczniowie kl. I otrzymali pamiątkowe zakładki do książki.                                              
A słodyczami obficie poczęstował zastępca wójta – pan Jerzy Duda  wraz z inspektor oświaty – p. Sylwią Dulewicz.

Wykonawcy: Julita Janus – Czerwony Kapturek; Maja Basiak i Igor Janiszewski – Jaś  i Małgosia; Kinga Dawidowicz – Wróżka; Julia Smulczyńska – Kopciuszek; Ania Dudek i Martyna Kaczmarczyk – córki macochy Kopciuszka, Milena Krasowska – macocha Śnieżki; Natalia Guldzińska – macocha Kopciuszka; Arek Nowak – Jacek; Amelia Szymkiewicz – mamusia Jacka i Królowa Książek; Mateusz Mirosławski i Dawid Janiszewski – konferansjerzy uroczystości; Radek Nowacki z kl. IV – nagłośnienie.

Piękną uroczystość przygotowała pani Małgorzata Michalak.

W inscenizacji wykorzystano kostiumy zakupione, dzięki udziałowi w Narodowym  Programie Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) 2021-2025.

A pierwszaczkom życzymy, aby chciało im się czytać, radości z  czytania, przeżywania wielu przygód wraz z bohaterami książek i ciekawych wrażeń  oraz czerpania wiedzy i wielu mądrości  z książek.

Zapraszamy do częstego sięgania po książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *