„MATEMATYKA KOŁEM SIĘ TOCZY, A LICZBA PI NAS NIE ZASKOCZY”

Pod takim hasłem 5 kwietnia społeczność SP Królewiec wzięła udział w podsumowaniu kolejnej edycji  „MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI” przeprowadzonym przez panią dyrektor Annę Cholewińską.

Matematyka w głowie mi fika
to taka piękna moja muzyka.

Budzą się kwiaty, budzą się drzewa
A ja o MATEMATYCE śpiewam.

Tradycyjnie w szkole w Królewcu  marzec jest poświęcony „Królowej Nauk”. Tegoroczna akcja została połączona z obchodzonym 14 marca Dniem Liczby Pi.
W tym dniu uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII brali udział w konkurencji matematycznej pod nazwą „W poszukiwaniu liczby Pi”.

Najpierw udali się w poszukiwanie symboli liczby Pi ukrytych w różnych częściach budynku. Następnie przystąpili do rozwiązywania zadań, rebusów, łamigłówek matematycznych.

Zwycięzcami w/w przedsięwzięciu, które przyniosło uczniom wiele emocji, zostali uczniowie z kl. IV oraz kl. VIII a. Zachwyt u uczniów wywołała również nagroda za zwycięstwo – breloczek z liczbą Pi, zaprojektowany przez nauczycieli matematyki i wydrukowany na nowej drukarce 3D.

Kolejną atrakcją był konkurs plastyczny „Ach ta Pi-ękna Liczba Pi”. Polegał na wykonaniu plakatu lub zrobieniu modelu przestrzennego słynnej Ludolfiny.

Oto zwycięzcy:

Praca przestrzenna:

Daria Węgierek – I miejsce
– Wiktor Piekarski – I miejsce
– Dawid Grabarczyk – II miejsce
– Lena Bąk – III miejsce

Praca plastyczna:

Kamila Kłębek – I miejsce
– Jakub  Maleszak – II miejsce
– Katarzyna Tomaszewska – III miejsce

Dużym zainteresowaniem cieszył się również „Matematyczny Lapbook”. Konkurs polegał na opracowaniu i wykonaniu lapbooka związanego z dowolnymi zagadnieniami, ciekawostkami z zakresu matematyki.


Oto laureaci:

Dawid Dobrowolski – I miejsce
– Lena Bąk – II miejsce
– Radosław Nowacki – II miejsce
– Arkadiusz Nowak – III miejsce

Kolejną konkurencją był konkurs fotograficzny: „Matematyka w obiektywie”. Polegał on na wykonaniu zdjęcia i nadaniu mu odpowiedniego tytułu matematycznego. Zwycięzcą w tej kategorii został Radosław Nowacki.

Marzec Miesiącem Matematyki pokazał, że nauka matematyki jest pasjonująca. Udział w grach, zabawach, konkursach matematycznych wyzwolił w uczniach kreatywność. To była doskonała okazja do świetnej zabawy.  
Za organizację przedsięwzięć odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki: p. Justyna Piekarska i p. Paulina Kuleta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *