Akademia z okazji rocznicy śmierci naszego patrona mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

„Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg”

Już od roku nasza szkoła nosi imię Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Dziś odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca patrona naszej szkoły. Pamięć o „niepokornym ułanie” jest wciąż żywa. Wplata się w historię naszej Małej Ojczyzny. „Chcemy wrastać w duchu poszanowania i wierności pamięci Hubala, człowieka dalece niepospolitego, wzorca patriotycznej, sportowej i żołnierskiej postawy.” – brzmiały słowa na dzisiejszej akademii. Uczniowie odśpiewali hymn szkoły mówiący o jej patronie. Była nota biograficzna, wiersze, piosenki nawiązujące tematycznie do czasów wojny.

NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI!

Uroczystość przygotowali uczniowie kl. IV i VI z nauczycielami: Edytą Wydrą i Sylwią Baszyńską. Tym wyjątkowym akcentem kończymy kwiecień i życzymy wszystkim przede wszystkim spokojnego oraz bezpiecznego długiego weekendu majowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *