„Witaj majowa jutrzenko…” – uroczysta akademia z okazji świąt majowych

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było i w tym roku. W murach naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprócz przypomnienia genezy i historii świąt majowych oraz refleksji nad naszą smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wzniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały śpiewane pieśni patriotyczne: „Witaj Majowa Jutrzenko”, „Płynie Wisła płynie” i inne. Na akordeonie zagrał utalentowany muzycznie uczeń klasy VI Dominik Kuleta. Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły- Beata Janiszewska . Podkreśliła istotę majowego święta, które sprzyja przypominaniu historii naszego kraju oraz uświadamianiu, że warto i należy pielęgnować patriotyzm wśród najmłodszego pokolenia.

Uroczystość przygotowali uczniowie z kl. V, oddziału przedszkolnego razem z paniami: Aldona Mechelewska, Aleksandra Kałmuk, Sylwią Dulewicz i Anną Cedro.

PAMIĘTAJMY, ŻE NARÓD, KTÓRY ZAPOMINA O HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY TRACI SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ I SKAZANY JEST NA ZAGŁADĘ: PATRIOTĄ – POLAKIEM SIĘ JEST, A NIE BYWA…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *