CO SIĘ DZIAŁO W „TYGODNIU BIBLIOTEK” W MIEDZIERZY?

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8- 15 maja „Tydzień Bibliotek”, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytelnictwa i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książka szerokich kręgów społeczeństwa. Szkoła Podstawowa w Miedzierzy już po raz kolejny dołączyła do tej ogólnopolskiej akcji. Hasło XIX Tygodnia Bibliotek brzmi: „ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”.

Pani bibliotekarka, Aleksandra Kałmuk oraz polonistki naszej szkoły: Agnieszka Leszczyńska i Agnieszka Czarnecka, przygotowały dla uczniów wiele atrakcyjnych wydarzeń:

Poniedziałek 09.05

„Nawet mała książka czyni świat piękniejszym”- uczniowie klas I – III malowali na białych kamieniach swoje ulubione zwierzątka i postacie bajkowe.

Wtorek 10.05

Uczniowie klasy V i VII wzięli udział w konkursie czytelniczym „Patroni roku 2022.” Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Igor Wróbel, Julia Koza i Maja Wojas zdobywając 23 punkty. Drugie miejsce zajęła Nikola Maleszak zdobywając 21 punktów. Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo Matylda Zamachowska, Julia Opala i Dawid Kucharski. We wtorek bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II, którzy wyszukiwali informacje do projektu „Zwierzęta świata”.

Środa 11.05

„Świat książki w jednej torbie”- prace plastyczne wykonali uczniowie klasy IV. Z kolei „Co to jest książka, z czego się składa i jakie historie nam opowiada” dowiedziały się przedszkolaki w bibliotece szkolnej.

Czwartek 12.05

Śniadanie na trawie z czytaniem ulubionych bajek uczniów klasy 0

Piątek 13.05

„Biblioteka dobre miejsce dla człowieka – wizyta uczniów kl. 0 w bibliotece. „Dawny świat w jednym miejscu”- rajd z ogniskiem uczniów klasy V i VII do Cisownika zakończył obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Jak zawsze w naszej szkole w Tygodniu Bibliotek dużo się działo, z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *