Święto Polskiej Niezapominajki

„Niezapominajki to są kwiatki z bajki!

Rosną nad potoczkiem,

patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,

Śmieją się cichutko

I szepcą mi skromnie:

Nie zapomnij o mnie.”

Maria Konopnicka

Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w obchody Święta Niezapominajki. Tego dnia uczniowie i nauczyciele włożyli na siebie ubranie w kolorze niebieskim albo przypięli papierową niezapominajkę. Święto Polskiej Niezapominajki obchodzi się w Polsce od 2002 r. dnia 15 maja. W tym dniu promuje się walory polskiej przyrody i przypomina o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo zamiarem autora tego święta, Andrzeja Zalewskiego – redaktora Programu I Polskiego Radia, było zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, lokalnych tradycji. Dzień ten zachęca nas do pamiętania o bliskich i potrzebie życzliwości.

Organizatorami akcji były opiekunki SK PCK działającego w naszej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *