Wycieczka do Sandomierza

19 maja br. na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Tego dnia, po bardzo długich obostrzeniach związanych z pandemią, mogliśmy wreszcie wybrać się na poznawczą wycieczkę do Sandomierza. To piękne królewskie miasto malowniczo położone nad Wisłą, zauroczyło nas zabytkami, które skrywają wiele tajemnic związanych z jego historią.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Przewodnik p. Magdalena Weber z PTTK Końskie w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznała nas nie tylko z historią, ale również architekturą i najważniejszymi zabytkami starego miasta, takimi jak: Ratusz, studnia miejska, zabytkowe kamieniczki, Brama Opatowska, Wąwóz Królowej Jadwigi, Podziemia Sandomierskie.

Dużą atrakcją był pobyt w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie słuchaliśmy ciekawych opowieści, mogliśmy wcielić się w wiele historycznych postaci, ubierając się w dawne stroje. Wszyscy się tam świetnie bawiliśmy i dokumentowaliśmy swoje wizerunki na fotografiach. Zmęczeni, bo upał dawał się we znaki, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domu. To była niezapomniana przygoda, pełna wrażeń, wielu atrakcji i nietypowych miejsc. A zarazem wyjątkowa lekcja historii. Opiekunami grupy były panie: Alina Czyżewska, Maria Zbróg, Izabela Rutkowska i Milena Czaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *