Tak Światowy Dzień Pszczół uczciliśmy w Miedzierzy

„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt…”

(A.Einstein)

Dnia 20 maja obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ w 2017 r. Jest to inicjatywa Słowenii, która w ten sposób chciała podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwracała uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady.

W akcję pt. „Ratujmy pszczoły” włączyła się cała społeczność szkoły. Uczniowie ubrali się na żółto – czarno lub przypięli papierową pszczołę. We wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat pszczół, ich znaczenia w życiu człowieka, o produktach pszczelarskich oraz o sposobach wspomagania i ochrony tych pożytecznych owadów.

Klasy najmłodsze pod opieką swoich wychowawczyń wykonywały prace plastyczne z pszczółką w roli głównej.

W oddziale 0 odbyła się pogadanka wraz z projekcją filmu, po którym najmłodsi wykonali pszczółkę z papieru. Uczniowie klasy IV zapoznali się z życiem pszczół oraz mieli okazję wykazać się zdolnościami plastycznymi, rysując pszczołę.

Klasa VI na zajęciach technicznych wykonała domki dla owadów zapylających.

Następnie na klombach przed szkołą klasy VI i VII posadziły rośliny miododajne, tj. nagietki, facelię, nasturcje, łubin i słoneczniki.

Dzięki takim zajęciom uczniowie poznali znaczenie pszczół i innych owadów zapylających dla środowiska naturalnego i gospodarki oraz zrozumieli, że tak naprawdę nie trzeba wiele, żeby pomóc tym pożytecznym owadom.

Organizatorami akcji było SK PCK

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *