Talent i praca nagrodzone III miejscem w wojewódzkim konkursie historyczno – plastycznym!

Uczniowie klas młodszych SP w Miedzierzy wzięli udział w projekcie „Historia i tożsamość – polskie symbole narodowe”. Jego organizatorami było Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań historycznych i plastycznych uczniów oraz popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych Polski, a także upowszechnianie świąt narodowych, tworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami realizującymi zadania konkursowe. Uczniowie wykonywali prace plastyczne na temat: „Biel i czerwień – kolory pełne inspiracji”.

W konkursie wzięło udział 175 uczniów z 38 szkół. Uczennica klasy II SP w Miedzierzy, Lena Janus wykonała pracę i zajęła III miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Opiekunem, który przygotował ją do konkursu była nauczycielka plastyki, Izabela Basiak. Nagrodzone i wyróżnione prace były prezentowane podczas konferencji podsumowującej projekt w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach w dniu 03.06.2022r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *