Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Miedzierzy

W dniu 24 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się hymnem narodowym, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru przez uczniów klasy VIII uczniom klasy siódmej.

Przybyłych gości przywitała pani dyrektor, która skierowała również kilka słów do absolwentów:

„To Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Przed Wami nowe szkoły, nowe wyzwania, nowe sukcesy. To czas, kiedy musicie się zastanowić, kim jesteście i czego oczekujecie, w jaki sposób chcecie nadać sens swojemu życiu. Jeśli miałabym dać Wam radę, powiedziałabym, abyście nie czekali. Życia nie da się odłożyć na później ani nie da się go przeżyć na zapas. Trzeba tu i teraz podejmować działania, które przybliżają do marzeń. Pamiętajcie, że rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy człowiek myśli, że osiągnął ostatni, otwiera się przed nim kolejny. To umiejętność dokonywania wyborów decyduje o losie człowieka. Teraz stoicie właśnie przed takim wyborem, przed kolejnym etapem waszego życia. Pamiętajcie, że nie zawsze jest tak, że wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać, są konsekwentni i uparci. Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, to ten raz wystarczy. Dzisiaj wyruszacie w kolejną drogę, do której staraliśmy się Was jak najlepiej przygotować. Myślę, że w znacznej mierze nam się to udało.”

W części oficjalnej nagrodzono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, zostali oni uhonorowani Nagrodą Wójta Gminy Smyków. Ponadto wręczono dyplomy i nagrody tym uczniom, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem. Nie obyło się także bez wzruszeń.

Nauczyciele, rodzice i cała społeczność szkolna podziękowali za pracę pani pedagog Katarzynie Sperze, która od września obejmie stanowisko dyrektora w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie.

Nagrodzonym uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, absolwentom – składamy życzenia pomyślności w kolejnych etapach edukacji, wszystkim zaś – życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku. ROK SZKOLNY 2021/2022 ZOSTAŁ OFICJALNIE ZAKOŃCZONY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *